Avaaktus 1.septembril

1.septembril kõlas esimene koolikell seitsmele esimese klassi koolijütsile: Johannale, Christinile, Markusele, Regnarile, Jagnarile, Kennile ja Pjotrile. Ärevus oli sees kõigil. Ärevust tundis ka nende klassijuhataja Aet. Kui esimese klassi õpilaste jaoks oli kõik uus, siis teiste klasside õpilaste jaoks juba harilik olukord. Siiski tore oli kohtuda taas oma klassi-, koolikaaslastega, näha õpetajaid. Aktuse alguses tõid 5.-6.klassi õpilased saali 1.klassi õpilased. Külg külje kõrval ja käsi vanema õpilase peos andis kindlasti enesekindlust ja julgust. Aktusel nii etteasteid kui sõnavõtte. Sellel õppeaastal andis oma abistava käe Raasiku Põhikooli direktor Kadri Viira, kes oli nõus meie lasteaed- kooli juhtima, kuna endine direktor Maiu Plumer otsustas töökohta vahetada. Direktor Kadri Viira andis esimese tähtsa raamatu- aabitsa, kõigile esimese klassi jütsidele. Ta tänas kõiki õpilasi ja nende juhendajaid õpetajaid ilusa kava eest. Tunnustuse osaliseks said Tiina Tomingas ja Helju Kadakas, kellel sellel aastal täitus 25. tööaasta Pikavere Lasteaed- Algkoolis. Õppeaasta esimese koolikella saatel suunduti klassidesse, kus toimus klassijuhatajatund. Ja peale seda oligi see kõige raskem kuid kõige lühem koolipäev läbi.