E-kooliga liitumine

Lapsevanemale:

1. Pole kunagi e-kooli kasutanud:

MIDA TEHA: Registreerun e-kooli kasutajaks >  Kontrollin üle kontaktandmed  >  Esitan koolile taotluse lapse andmetele juurdepääsuks

2. Olen e-kooli kasutaja (näiteks vanem laps juba käib koolis või olen koolis õpetaja), tahan näha lapse andmeid:

MIDA TEHA: Login e-kooli sisse  >  Kontrollin üle kontaktandmed  >  Esitan koolile taotluse lapse andmetele juurdepääsuks

Kui mõni õpilane tahab eKooli kasutama hakata, siis

Õpilastele:

Pole kunagi e-kooli kasutanud:

MIDA TEHA: Loon kehtiva e-posti aadressi  >  Registreerun e-kooli kasutajaks >  Kontrollin üle kontaktandmed  >  Esitan koolile taotluse

UUE KASUTAJA REGISTREERIMINE:

Kui teil varem ei ole e-kooliga mingisugust kokkupuudet olnud, siis tuleb teil kõigepealt e-kooli kasutajaks registreeruda. Juhend e-kooli kasutaja registreerimiseks asub aadressil:

Olulisemad tähelepanekud:

Konto registreerimisel on vajalik kehtiva e-posti aadressi olemasolu, mis jääb ka kasutajatunnuseks e-kooli sisse logimisel. Ühte ja sama e-posti aadressi e-koolis erinevate kasutajate registreerimisel kasutada ei ole võimalik. Seega, lapsel on oma e-posti aadress ja vanemal enda oma. Oma lapse kohta käiva info vaatamiseks ei ole vaja ilmtingimata lapsele kasutajakontot kohe luua, seda läheb vaja siis, kui õpilane tahab iseseisvalt eKooli vaadata, mitte ema-isa kõrvalt.

Lapsevanemana konto registreerimisel on teil võimalik kasutada mobiil-ID, ID-kaardi ja pangalingi võimalust. Osa isikuandmetest edastatakse e-koolile automaatselt. Edaspidi saate ka e-kooli sisse logimisel kõiki neid võimalusi kasutada.

Lastel enamasti need võimalused puuduvad ja seega lapsele konto loomiseks tuleb registreerimisel kasutada valikut „MA EI SAA / EI TAHA END TURVALISTE KANALITE KAUDU TUVASTADA“

Ka lapsevanemana on võimalus registreeruda e-posti aadressi abil, kui te ei ole harjunud eelnevalt mainitud võimalusi kasutama ja tunnete ennast kindlamalt e-posti aadressi kasutades.

JÄLGIGE, et teie isikuandmed registreerimisel oleksid korrektsed.  Kontrollige kindlasti üle isikukood ning jälgige, et nimi oleks trükitud ilma vigadeta, mitme nime puhul oleks kirja pandud kõik nimed ning nimed on kirjutatud kirjakeele reeglitele vastavalt kujul Eesnimi Perenimi (suure algustähega, nt. Kolumbus Krisostomus Kiir).

KOOLI ANDMETELE JUURDEPÄÄS:

Konto loomisest üksi andmetele ligipääsuks ei piisa. Teil tuleb enda (ja ka lapse) konto siduda kooliga. Selleks tuleb teil e-kooli enda kontole sisse logida.

KONTAKTANDMETE KONTROLLIMINE JA MUUTMINE:

Kõigepealt kontrollige üle, et teie isikuandmete all on olemas kodune postiaadress. Ilma selleta ei ole võimalik koolile taotlust saata. Selleks tuleb leida enda e-kooli lehelt link „NÄITA SEADEID“. See paikneb lehekülje üleval servas paremal pool. Teile avaneb teie isikuandmete leht, aga vaja oleks vasakult poolt valida kontaktandmed ja sellel lehel juba sisestada oma postiaadress, kui seda seal veel ei ole ning muudatus salvestada. Andmete kontrollimisel ja muutmisel on abiks ka järgmine juhend:

TAOTLUSE ESITAMINE:

Kui vajalikud kontaktandmed on sisestatud, siis tuleb leida üles Kaarli Kool. Selleks tuleb tagasi minna esilehele. Kõige kiireim viis on vajutada öökulli pildile lehekülje üleval vasakul nurgas. Taotluse esitamise kohta leiate juhendi aadressilt:

Teil tuleb leida ülesse link „OTSI KOOLE“ ning otsingu abil leida Kaarli Kool. Kaardi peale tekib kooli andmetega infoaken, mille alumises servas on ka kaks taotluse esitamise võimalust:

1. Olen õpilane, palun juurdepääsu koolile
  2. Olen lapsevanem, tahan näha lapse infot

Esimene valik on vajalik teha lapse konto alt, teine lapsevanema konto puhul. Palun jälgige, et esitate õige taotluse. Lapsevanemana tuleb teil sisestada taotluse esitamisel enda lapse andmed. Jälgige, et lapse isikukood oleks õige ja nimi oleks kirjutatud korrektselt kirjakeele reeglitele vastaval kujul Eesnimi Perenimi (suure algustähega, nt. Anna-Bella Tina). Mitme nime puhul kirjutada välja kõik nimed.

Kui e-kooli kasutaja on loodud ja ka kooli andmetele juurdepääs on olemas, siis võiksite tutvuda erinevate võimalustega e-koolis. Kuidas hinded kajastuvad, mis õppida on, kas on õpetajate poolt märkuseid lisatud, kuidas puudumisi jälgida ja tõendeid klassijuhatajale edastada jne.

KÕIK JUHENDID E-KOOLI KASUTAMISE KOHTA LEIATE AADRESSILT:

Samale aadressile saab ka e-kooli lehelt otse. Ükskõik, millisel e-kooli leheküljel olles all vasakul nurgas on olemas link „ABI“

Kasutusjuhendid on jagatud erinevatesse rühmadesse ja olulisima enda ja lapse jaoks leiate lingi „ÕPILASELE JA LAPSEVANEMALE“ alt.

Sealsed juhendid on lihtsalt ja arusaadavalt punkthaaval kirja pandud ning abistavate piltidega illustreeritud. See leht on abiks kõigi e-kooli võimalustega tutvumisel ja enamasti annab see ka vastuse igale võimalikule e-kooli kasutamisel tekkinud küsimusele.