Soovituslik kirjandus

1.klass 

Silvi Väljal “Jussikese seitse sõpra”
A. Pervik “Kollane autopõrnikas”
Üks vanaema või vanaisa soovitatud raamat.
Eno Raud “Sipsik”
Anderseni, A.C. valikul üks muinasjutt.
Thorbjörn Egner “Sööbik ja Pisik”

2. klass

Soovituslikud raamatud  oktoobris, novembris, veebruaris, märtsis, aprillis

  • Jaanus Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu“
  • Astrid Reinla „Pätu“
  • Kristiina Kass „Samueli võlupadi“
  • Eva Janikovszky „ Minuga alati juhtub midagi”
  • Astrid Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“, “Madlike” või “Pipi Pikksukk”
  • Robert Vaidlo „ Kessu ja Tripp“
  • Ilmar Tomusk “2. A kriminalistid”
  • üks H. Ch. Anderseni muinasjutt: „Metsluiged“, „Vankumatu tinasõdur“, „Inetu pardipoeg” või  „Keisri uued rõivad”, “Lumekuninganna”
  • I. Maran “Londiste, õige nimega Vant”.

3. klass

Soovituslikud raamatud

Kristiina Kass “Samueli võlupadi”
“Kasper ja viis tarka kassi” (või mõni muu sama autori raamat)
Ilmar Tomusk “3. A kriminalistid”
“Kriminaalsed viineripirukad”  (või mõni muu sama autori raamat)
Astrid Lindgren “Madlike”
“Lärmisepa tänava Lota”
“Vahtramäe Emil” I osa
“Pipi Pikksukk”
“Karlsson katuselt”
“Rasmus, Pontus ja Lontu”
Reeli Reinaus “Pärdik Päär ja hauaröövlid”
“Detektiiv Triibik loomaaias”
Kadri Hinrikus “Taaniel Teine”
Reet Bobõlski „Maailma parim Tront“
Sinikka Nopola “Risto Räppari lood”
Markus Saksatamm “Külaline Okidoki planeedilt”
 ”Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall”
A.Kivirähk  „Kaelkirjak“
O. Lutsu “Nukitsamees”

4.klass

Kohustuslikud:

E. Raud “Päris kriminaalne lugu”
E. Raud “Lugu lendavate taldrikutega”
E. Raud “Telepaatiline lugu”

M. Saksatamm “Külaline Okidoki planeedilt”
M. Saksatamm “Tont ja mannapuder”
M. Saksatamm “Tädi hakkab tuuleloheks”

A. Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu”

I. Tomusk “Kriminaalsed viineripirukad. 4a kriminalistid”
I. Tomusk “Inglid kuuendas B-s”
I. Tomusk üks “Volli” lugudest

Soovituslikud:

H. Käo “Napakad jutud”
I. Lember “Fantastiline tüdruk”
I. Lember “Fantastiline poiss”
H. Illipe-Sootaks “Kiisu reisib”
K. Kass “Sandri mikroskoop”
H. Vilep “Villiam”
R. Kipling “Mowgli”
A. Holmström Tegeleman “Nohik Niilusel”

5. klassi kohustuslik kirjandus:

D. Normet „Lõvi ja lohe“ (oktoober)
A. Lindgren „Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist“ või I. Tomusk „Kriminaalne koolipapa.
Viienda a kriminalistid“ (november)
Fr. R. Kreutzwaldi 3 muinasjuttu (jaanuar)
R. Roht „Jutte loomadest“ (märts)
Eno Raud “Kalevipoeg” (aprill-mai õpetaja ettelugemisel)

Soovitusliku kirjanduse valik veebruariks
A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
A. Vallik „Pints ja Tutsik“
G. Oster „Õuduste kool“
R. Reinaus „Kuidas mu isa endale uue naise sai“
K. Hinrikus „Kui emad olid väikesed“

 

6. klassi kohustuslik kirjandus

(raamatute vastamine oktoobris, novembris, jaanuaris,
märtsis. Mis järjekorras sa neid raamatuid loed, on sinu valik)

Christine Nöstlinger “Vahetuslaps”
Ferenc Molnar` “Pal-tänava poisid”
James Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer”
Fr. R. Faehlmann „Müütilised muistendid“
Eno Raud “Kalevipoeg” (aprill-mai õpetaja ettelugemisel)

Soovitusliku kirjanduse valik veebruariks:
N. R. Gaiman „Kalmisturaamat“
T. Ptatchett „Kübaratäis taevast“ (ulme)
K. Kaldmaa „Halb tüdruk on jumala hea olla“
Ed. Van de Vendel „Koer nimega Sam“
Otfried Preussler “Krabat” (õudusjutt)