Soovituslik kirjandus

1.klass 

1.Piret Raud „Härra linnu lugu“ (õpetaja etteloetud raamat) – okt.

2. L. Tungal „Anni uhke uudis“, J.Oro „Muna“, „Kakuke“ või „Naeris“ (nov.)
3. Jõululuuletus – dets.
4. H. Ch. Anderseni üks muinasjutt omal valikul (jaan)
5. Silvi Väljal “Jussikese seitse sõpra” (veebr.)
6. A. Pervik “Kollane autopõrnikas” (märts)
7. Eno Raud “Sipsik” (aprill)

2. klass

Aasta jooksul läbi lugeda

*J. Rannap „Nublu“

* I. Maran „Londiste, õige nimega Vant

 September – suvel loetud raamatu tutvustus.

Oktoober – P. Raud  „Härra Linnu lugu“ (õpetaja etteloetud raamat)

November – vali üks alljärgnevatest raamatutest:

Mats Strandberg  „Koletis öös“

Sam Coperland „Charlie muutub kanaks“

Kristina Reeder „Martin ja tema sõbrad ehk maal on elektrit“

* Aino Pervik  “Paula” sarjast 1 raamat

*  A. Kivirähk  „Sirli, Siim ja saladused“

Jaanus Vaiksoo “Lumemöll” ,  „Neli hommikut ja üks õhtu“

*Markus Saksatamm  „Lepatriinu ja Pingviin“, „Postiljon ja kanad“, „Tont ja mannapuder“ või „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall“

Piret Raud „Tobias ja teine B“,  „Ernesto küülikud“, „Härra Linnu lugu“ või“Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja …“

*Ilmar Tomusk „Tere, Volli!“, „Vend Johannes“, „Nuustik“, „Mauno saladuslik kadumine“

Kristiina Kass  „Nõianeiu Nöbinina“, „Peeter ja mina“, „Petra lood“

Detsember

Eesti  luuletaja esitlus (loosiga): luuletaja tutvustus (pilt internetist ekraanile), ühe (vähemalt 3-salmiline) luuletuse ilmekas ettelugemine, 1 jõulusalmi peastesitus.

  • Trull „Iseloomuga loom”, „Lõbusad luuletused“, „Musta kassi mumba“, „Järvevaht ja joogivesi“
  • Niit luuletusi kogumikust „Suur suislepapuu“
  • Tungal „Vana vahva lasteaed“
  • Vilep „Minu laul“, „Katus sõidab“
  • Arder „Mine metsa“ „Bumerang“ „Koer poiss sõitis jänest“
  • Contra „Kõik on kõige targemad“
  • Vaiksoo „Supipotikarneval“, „Kellassepa proua“
  • Helin Vill „“Õnneseen“, „Väike väle lepatriinu“
  • Runnel „Nutikas lutikas“, „Taadi tütar“
  • Käo Ajamasin“
  • Esop luulekogumikest „Päkapikk, kus peidad end“, „Meie lapse jõulusalmid“
  • Mänd „Sallipall“, „Tingel-tangel“, „Sügise süda“

Jaanuar

Üks muinasjutt

*   J. Kunder „Vaeslaps ja talutütar”

*    F. Kreutzwald „Vaeslapse käsikivi”

*    E. Särgava „Reinuvader Rebane”

*     A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss“

*     J. ja W. Grimm „Lumivalguke”,  „Okasroosike”, „Hans ja Grete”, „Bremeni linna moosekandid” või „Lumeeit!

*     W. Hauff „Väike Mukk”,  „Kääbusnina”

*     Ch. Perrault  „Saabastega kass”,  „Uinuv kaunitar”

*     S. Aksakov „Tulipunane lilleke“

Veebruar -Märts – aprill

*J. Rannap „Nublu“

või

* I. Maran „Londiste, õige nimega Vant

Kui need raamatud on loetud, võid valida lugemist soovitusliku kirjanduse hulgast.

3. klass

Soovituslikud raamatud

Kristiina Kass “Samueli võlupadi”
“Kasper ja viis tarka kassi” (või mõni muu sama autori raamat)
Ilmar Tomusk “3. A kriminalistid”
“Kriminaalsed viineripirukad”  (või mõni muu sama autori raamat)
Astrid Lindgren “Madlike”
“Lärmisepa tänava Lota”
“Vahtramäe Emil” I osa
“Pipi Pikksukk”
“Karlsson katuselt”
“Rasmus, Pontus ja Lontu”
Reeli Reinaus “Pärdik Päär ja hauaröövlid”
“Detektiiv Triibik loomaaias”
Kadri Hinrikus “Taaniel Teine”
Reet Bobõlski „Maailma parim Tront“
Sinikka Nopola “Risto Räppari lood”
Markus Saksatamm “Külaline Okidoki planeedilt”
 ”Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall”
A.Kivirähk  „Kaelkirjak“
O. Lutsu “Nukitsamees”

4.klass

Kohustuslikud:

E. Raud “Päris kriminaalne lugu”
E. Raud “Lugu lendavate taldrikutega”
E. Raud “Telepaatiline lugu”

M. Saksatamm “Külaline Okidoki planeedilt”
M. Saksatamm “Tont ja mannapuder”
M. Saksatamm “Tädi hakkab tuuleloheks”

A. Lindgren “Meisterdetektiiv Blomkvisti ohtlik elu”

I. Tomusk “Kriminaalsed viineripirukad. 4a kriminalistid”
I. Tomusk “Inglid kuuendas B-s”
I. Tomusk üks “Volli” lugudest

Soovituslikud:

H. Käo “Napakad jutud”
I. Lember “Fantastiline tüdruk”
I. Lember “Fantastiline poiss”
H. Illipe-Sootaks “Kiisu reisib”
K. Kass “Sandri mikroskoop”
H. Vilep “Villiam”
R. Kipling “Mowgli”
A. Holmström Tegeleman “Nohik Niilusel”

5. klassi kohustuslik kirjandus:

Enn Kippel „Meelis“ (õpetaja ettelugemisel) – oktoober

Krimijutt: A. Lindgren „Meisterdetektiiv Kalle  Blomkvist“  või  I. Tomusk  „Kriminaalne koolipapa“, „Viienda a kriminalistid“  -november

Fr. R. Kreutzwaldi 3 muinasjuttu – jaanuar

Silvia Rannamaa „Kadri“ (tüdrukud), Anders Jacobsson, Sören Olsson „Berti päevik“ (poisid) – veebruar

R. Roht „Jutte loomadest“ – märts

Soovitusliku kirjanduse valik aprilliks

  1. Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
  2. Vallik „Pints ja Tutsik“
  3. Oster „Õuduste kool“
  4. Reinaus „Kuidas mu isa endale uue naise sai“
  5. Hinrikus „Kui emad olid väikesed“
  6. Rannamaa „Kadri“

6. klassi kohustuslik kirjandus

  1. Suvel loetud raamatu esitlus – september
  2. Ajalooline jutustus E. Kippel „Meelis“ (õpetaja ettelugemisel) – oktoober
  3. R. Faehlmann „Müütilised muistendid“ – jaanuar

Soovitusliku kirjanduse valik novembriks,  veebruariks, märtsiks ja aprilliks:

  1. Christine Nöstlinger “Vahetuslaps”
  2. Ferenc Molnar` “Pal-tänava poisid”
  3. Krüss “Timm Thaler ehk müüdud naer”
  4. R. Gaiman „Kalmisturaamat“
  5. Ptatchett „Kübaratäis taevast“ (ulme)
  6. Kaldmaa „Halb tüdruk on jumala hea olla“
  7. Van de Vendel „Koer nimega Sam“
  8. Otfried Preussler “Krabat” (õudusjutt)
  9. Rannamaa „Kadri“