Jõulupidu Päkapikumaal

0
413

Meie kooli- ja lasteiaialapsed tähistasid sel aastal jõulupidu teisiti. Päkapikumaa ühes oma tubadega oli kolinud mõisaparki ning nii võis igast aianurgast leida põneva töötoa iga huviline. Õpipaviljoni olid ennast asutanud muusikapäkapikud, kes erinevatest esemetest helisid välja võlusid, tagumisest aianurgast võis leida õnnesepa, kes rääkis külastajatele metsaelust talvisel ajal ning koos valati lõkkevalgel ka õnnetina. Välikööki olid ennast sisse seadnud meisterdajad, kes juhendasid lapsi nii, et igaüks neist lahkus ise tehtud helkuriga. Lasteaia hoovialal võis aga kohata jõulusokku ja jõulumemme, kes lastele vanu jõulutraditsioone tutvustasid. Loomulikult ei puudunud meie päkapikukülast ka jõuluvana, kes ühes lumememmega oli ennast meie mõisapargi väärikasse elupusse peitnud – küll oli avastamisrõõm seal suur.

Jõulupeoga samaaegselt oli avatud ka jõuluturg, mille müüjateks ja korraldajateks olid meie kooli vanimad – 5. ja 6.klass. Ettevõtlusõppe raames olid nad loonud mini-minifirmad, mille toodangut nüüd siis külastajatele pakutigi.