Pikavere meeskond FLL võistlusel

Pühapäeval, 27.01.19 toimus Laagri koolis võistluse FLL Põhja-Eesti II eelvoor, kus osalesid õpetaja Karri juhendamisel ka meie kooli robootikud Pjtor, Kenn, Christin, Jagnar, Enrcio, Mattias ja Artur. FLL võistlus näeb ette, et vastavalt teemale valitakse lisaks robotiga tegelemisele ka välja probleem, mida üheskoos meeskonnana lahendada püütakse. Selle aasta teemaks oli “Into orbit” ning meie meeskond valis lahendatavaks probleemiks kosmoses söömise. Meeskonna väitel ei saa kosmonaudid praegu veel päris kõike seal süüa, sest tekkiv toidupuru ohustab kosmoselaeva elektrisüsteeme. Selle lahenduseks pakkus meeskond kapslilaadse seadeldise ehitust, mis tõmbaks tolmuimeja eeskujul söömise jooksul toidupuru kohe ruumist välja. Projekti tuli võistlusel hindajatele esitada.
Kokkuvõttes jõuti 5 parima projekti sekka ning saavutati robotimängus 2.koht. Edasipääsu finaali see kahjuks siiski ei taganud.