Tutvumine Kehra päästekomandoga

Täna oli 3. ja 4. klassi õpilastel võimalus käia Kehra päästekomandos. Ühe tunni jooksul  said õpilased ülevaate, millega päästjad tegelevad – millistele väljakutsetele nad minema peavad. Millised on ette tulevad ohuolukorrad, kuidas sellistes olukordades käituda. Selgitati õiget käitumist ja tegutsemist tulekahju korral. Õpetati, kuidas valida 112 ja suhelda päästekorraldajaga. Kui teoreetiline osa oli edukalt läbitud, suundusime garaaži, kus näidati tehnikat, millega Kehra päästjad väljasõitudel käivad. Päästeauto juures näidati, millised abivahendid ja tööriistad peavad autos kaasas olema. Saime teada, et erinevaid vahendeid (alustades voolikutest ja redelitest, lõpetades helkur-vestidest) on autos 260. Saime teada, et kui päästeauto saab võtta 3 t vett, siis paakauto 8 t. Erinevates oludes ja maastikel kasutavad nad roomiksõidukit, et kiiremini kohale jõuda. Aeg lendas rutates ning enne ärasõitu saime teha ühispildi, mis jääb meenutama meie külaskäiku Kehra päästekomandosse. Aitäh toreda tunni eest!

112 181  112 172