Soovituslik kirjandus

2. klass

November 
* J. Rannap „Nublu“
* I. Maran „Londiste, õige nimega Vant“
* E. Raud „Peep ja sõnad“ (septembris õpetajaga koos lugemine)
* Aino Pervik "Paula" sarjast 1 raamat
* Ellen Niit "Triinu ja Taavi lood" või „Pille-Riini lood“
* A. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
* Jaanus Vaiksoo “Lumemöll”; , „Neli hommikut ja üks õhtu“
* Markus Saksatamm  „Lepatriinu ja Pingviin“, „Postiljon ja kanad“, „Tont ja mannapuder“ või „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall“
* Piret Raud „Tobias ja teine B“, „Ernesto küülikud“, „Härra Linnu lugu“ või“Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja …“
* Ilmar Tomusk „Tere, Volli!“, „Vend Johannes“, „Nuustik“, „Mauno saladuslik kadumine“
* Kristiina Kass  „Nõianeiu Nöbinina“, „Peeter ja mina“, „Petra lood“
* E. Raud „Naksitrallid“ (õpetajaga koos lugemine maikuus)

Detsember
Eesti luuletaja esitlus (loosiga): luuletaja tutvustus (pilt internetist ekraanile), ühe
(vähemalt 3-salmiline) luuletuse ilmekas ettelugemine, 1 jõulusalmi peastesitus.
* Trull „Iseloomuga loom”, „Lõbusad luuletused“, „Musta kassi mumba“, „Järvevaht ja
joogivesi“
* E. Niit luuletusi kogumikust „Suur suislepapuu“
* L. Tungal „Vana vahva lasteaed“
* H. Vilep „Minu laul“, „Katus sõidab“
* O. Arder „Mine metsa“ „Bumerang“ „Koer poiss sõitis jänest“
* Contra „Kõik on kõige targemad“
* J. Vaiksoo „Supipotikarneval“, „Kellassepa proua“
* Helin Vill „“Õnneseen“, „Väike väle lepatriinu“
* H. Runnel „Nutikas lutikas“, „Taadi tütar“
* H. Käo Ajamasin“
* E. Esop luulekogumikest „Päkapikk, kus peidad end“, „Meie lapse jõulusalmid“
* H. Mänd „Sallipall“, „Tingel-tangel“, „Sügise süda“

Jaanuar
Üks muinasjutt
* J. Kunder „Vaeslaps ja talutütar”
* F. Kreutzwald „Vaeslapse käsikivi”
* E. Särgava „Reinuvader Rebane”
* A. Jakobson „Ööbik ja vaskuss“
* H. Andersen „ Inetu pardipoeg”,  „Tinasõdur”,  „Keisri uued rõivad”
* J. ja W. Grimm „Lumivalguke”,  „Okasroosike”, „Hans ja Grete”, „Bremeni linna moosekandid”
* W. Hauff „Väike Mukk”,  „Kääbusnina”
* Ch. Perrault  „Saabastega kass”,  „Uinuv kaunitar”
* S. Aksakov „Tulipunane lilleke“
* Vennad Grimmid  „Lumeeit“

3. klass

Õppeaasta jooksul läbi lugeda 1 luulekogu. Vali nende autorite vahel: L. Tungal, E. Niit ja    J. Vaiksoo.

Oktoober

Ilmar Tomusk „Kolmanda A kriminalistid“ või Sinikka Nopola „Risto Räppar ja kohutav vorst“, „Risto Räppar ja viimane hoiatus, „Risto Räppar ja Nuudlipea“

November

Kadri Hinrikus „Et head haldjad sind hoiaksid“ või „, Reeli Reinaus „Roosad inglid“ või Reet Bobõlski „Maailma parim Tront“ või

Kristiina Kass „Peeter ja mina“

Detsember

A.Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“ või „Kaelkirjak“

Vaiksoo „Lumemöll“

Jaanuar

Raud „Naksitrallid“ või

Aino Pervik “Kunksmoor” või

Otfried Preussler “Väike nõid”

Veebruar

Luts „Nukitsamees“

Lobe „Vanaema õunapuu otsas“

Märts

Lindgren „Bullerby lapsed“ või „Madlike“ või „Vahtramäe Emil“

Aprill

R. Kreutzwald „Kullaketrajad“, või „Vaeslapse käsikivi“ või „Tark mees taskus“

Mai

M. Barrie „Peeter Paan“ või

Collodi „Pinocchio“

 

4. klass

Õppeaasta jooksul läbi lugeda 1 luulekogu. Vali nende autorite vahel: L. Tungal, E. Niit ja    J. Vaiksoo.

Oktoober

Keränen, M. „Varastatud oranž jalgratas“ või „Vana roosa maja“ või „Salapärane lillenäppaja“

November

Sacher „Pahupidikooli isemoodi lood“ või „Pahupidikooli tabab üllatus“, „Pahupidikool kukub kokku“ või

Oster „Õuduste kool“

Detsember

A. Milne „Karupoeg Puhh“ või

Travers „Mary Poppins“ või

Lofting „Doktor Dolittle“

Veebruar

Pervik „Presidendilood“ või

Rannap „Agu Sihvka annab aru“ või

Toomet „Vana aja lood

Märts

Lindgren „Karlsson katuselt“ või  „Pipi Pikksukk“ või „Meisterdetektiiv Blomkvist“

Aprill

Raud „Kilplased“ või

„Eesti rahva muinasjutte“

Mai

C. Anderseni muinasjutud,  4 muinasjuttu „Metsluiged“, „Vankumatu tinasõdur“, „Haldjamägi“ ja üks omal valikul.

Comments are closed.