Eesti Vabariik 100

Eesti Vabariigi suurt juubelit tähistati Pikaveres 23. veebruaril piduliku kontsert-aktusega. Etenduses lõid kaasa kõik Pikavere Mõisakooli lasteaia- ja koolilapsed – igal ühel võrdselt tähtis roll kontserti õnnestumiseks. Kontsert kujutas sel aastal kodust vestlusringi, kus lapsed ema käest oma riigi ja tema olulisemate sümbolite kohta küsimusi esitasid ning neile vastust ootasid. Kontserti lõppedes tänas kooli direktriss Helju Kadakas Pikavere Mõisakooli teenetemärkidega kooli arengusse panustanud inimesi. Pidukõned pidasid Raasiku vallavanem Andre Sepp ning volikogu esinaine Tiina Rühka. Peale sõnavõtte ootasid vallavanem, volikogu esinaine, haridusspetsialist ja kooli endine direktor Kadri Viira külalisi tervituseks kätlema misjärel ootas neid juba suupistelaud.

Vabariigi sünnipäeval, 24.veebruari päikesetõusul heisati Mõisakooli aias pidulikult riigilipp. Üheskoos söödi pannkooki ning joodi hommikukohvi/teed.