1. aprill Pikaveres

1.aprillil toimus Pikavere kooli kodukorras ootamatu pööre. Direktori otsusel võeti tarvitusele karmid reeglid, mida lapsed kindlasti järgima pidid. Senisest enam pidi koolitundides valitsema vaikus ning sõna võis võtta vaid õpetaja loal ning sedagi siis kui olid korrektselt käe tõstnud. Ka vahetunnis valitses kord. Jalutati kooli saalis või koridoris üksteise järel, korrati järgmiseks tunniks või tegeleti vaikselt oma mõtetega. Sööklas kontrollis direktor isiklikult laste käte puhtust enne sööma hakkamist. 4. tunni ajal kontrolliti lisaks üle ka laste päevikud ning tehti hügieenikord.

Neljanda tunni lõppedes tõdeti, et tegemist oli naljapäevaga ning lapsed edastasid enda valitud anekdoote. Lapsed tõdesid, et kõige veidram oli vahetunnis kindla korra järgi jalutada ning, et seda nad kindlasti iga päev teha ei tahaks.Segadus 374 Segadus 380 Segadus 386 Segadus 393 Segadus 399