“Minu esimesed triibulised”

Sel aastal möödub 135. aastat Ed. Vilde raamatu ” Minu esimesed triibulised” esimesest trükist. Sel puhul korraldas Eesti Lastekirjanduse keskus 3. ja 4. klassidele tunni, mida saime osaleda kolmapäeval (13.mail). Üheskoos arutleti võrdsuse ja ebavõrdsuse ning õigluse ja ebaõigluse üle, kuid samas olles raamatu sisuga seotud ja iga huvitavat lõiku läbi mängides, et õpilased paremini mõistaksid, kui ebaõiglane või ebavõrdne võis olla siis ja on ka praegu mõnede laste elu. Tunni lõpus said kõik osalenud teha omanäolise plakati, mis pidi kajastama tunni teemat ja andma oma mõtte teistele lastele edasi. Pärast tundi oli võimalus õpilastel tutvuda raamatukogus uusima lastekirjandusega ja sellesse veidi süveneda.

lastekirjandus 018 lastekirjandus 019 lastekirjandus 020 lastekirjandus 021 lastekirjandus 032 lastekirjandus 034 lastekirjandus 040 lastekirjandus 042 lastekirjandus 044